Na pierwsze mrozy... Yerba Mate

12 października 2015
W Krakowie dzisiaj pierwszy śnieg i pierwsze mrozy. Gdy za oknem plucha uwielbiam rozgrzać się cierpła herbatką. Od paru miesięcy oszaleliśmy z mężem na punkcie Yerba Mate. Dlatego królową dzisiejszego postu jest właśnie ona!

Trochę faktów:

"Yerba mate to napar przyrządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego, odpowiednik naszej herbaty czy kawy. Napar yerba mate, zwany też po prostu mate, jest szczególnie popularny w krajach Ameryki Południowej (Argentynie, Paragwaju, Urugwaju, Brazylii), a także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu, głównie w Syrii i Libanie. Herbata yerba mate jest parzona i pijana najczęściej z naczyń zrobionych z owoców tykwy
W swojej ojczyźnie yerba mate jest niezwykle popularna i ceniona za swoje właściwości. W pracy, na ulicy - prawie wszędzie można spotkać ludzi noszących charakterystyczne naczynia z tykwy z bombillą i termosy z gorącą wodą do przygotowania naparu. Mówi się, że mate pomaga lepiej tolerować ciepłą, wilgotną pogodę. Na upały idealna jest zimna wersja mate, zwana terere. "

Yerba mate ma szereg właściwości zdrowotnych:

  • Ma działanie pobudzające, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne.
  • Jest przeciwutleniaczem (antyoksydantem).
  • Zapobiega otyłości, wspomaga odchudzanie.
  • Obniża poziom złego cholesterolu (LDL).
  • Działa przeciwzapalnie.
  • i wiele innych...
Jesteśmy leniuchami dlatego zamiast matero ( na zdjęciu poniżej) wybieramy Yerbe w torebkach. 
  


A to kilka propozycji : 


Zakupiona w Biedronce
  
Zakupiona w Auchan 

  

Ostatnia i najlepsza pochodzi z testów Biedronki. Testerzy otrzymali zestaw 4 propozycji smakowych herbaty Yerba Mate. Następnie oddają głos na swój ulubiony smak, a produkt z największą ilością głosów pojawi się na stałe w ofercie sklepu. Mam nadzieję, że to będzie właśnie ten wariant ponieważ bardzo mi posmakował :)
A jakie są Wasze ulubione herbaty ? :)Przeczytaj również:

31 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007