Nowy cykl !!!

18 marca 2016
        


Świat kosmetyków to moje hobby i zainteresowanie. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele tajemnic przede mną skrywa dlatego nieustannie się rozwijam i systematycznie poszerzam swoją wiedzę. Jednak jest dziedzina w której mogę śmiało stwierdzić że jestem dobra, a nawet bardzo dobra, a są to przepisy ruchu drogowego i nauka jazdy. Jest to moja praca, bzik, jak również przeznaczenie ponieważ wywodzę się z instruktorskiej rodziny dlatego styczność z tym tematem mam od najmłodszych lat. Posiadam prawo jazdy kategorii A, B, B+E, C, C+E oraz licznie ukończone kursy doskonalenia techniki jazdy jednak ciągle poszerzam swoje umiejętności nie tylko teoretyczne ale również praktyczne podążając do perfekcji. Stąd mój pomysł na nowy cykl w którym chciałabym w prosty i przyjemny sposób przypominać, uczyć a także pomagać zrozumieć chaos na drogach.
W dzisiejszym pierwszym poście omówię najczęściej popełniane błędy przez kursantów oraz kierowców.
  
1. Znak stop

I jak to z nim jest? Zatrzymujemy się przed nim, za nim? Już wyjaśniam.
Nic trudnego jeżeli mamy namalowaną linię, wtedy zatrzymujemy się przed nią i kontynuujemy jazdę po upewnieniu się, że nie wymusimy pierwszeństwa na innych uczestnikach ruchu. Ale co jeżeli linii nie ma?
Wtedy zatrzymujemy się ZA znakiem w takim miejscu z którego będziemy widzieć samochody mające pierwszeństwo oraz nie będziemy przeszkadzać im w ruchu. Pamiętajmy że zatrzymanie musi być do zera czyli koła nie mogą się toczyć nawet w ślimaczym tempie.2. Łamane pierwszeństwo- kierunkowskazy

Przyjmijmy, że poruszamy się samochodem z którego wykonane jest zdjęcie i chcemy jechać na wprost natomiast droga z pierwszeństwa skręca w prawo. Używamy wtedy kierunkowskazu? Nie! Jazda na wprost to jazda na wprost więc kierunkowskaz jest w tej sytuacji zbędny. Teraz sprawdźmy czy zrozumieliście tą zasadę. Dalej poruszamy się tym samym autem i chcemy jechać w prawo czyli drogą z pierwszeństwem, czy w tej sytuacji włączyć kierunkowskaz? Tak! Zgadza się! Będziemy używali kierunkowskazu który sygnalizuje skręt w prawo.

        


3. Strzałka warunkowa

Tutaj małe przypomnienie dla zapominalskich. Jeżeli taka strzałka zapali się na sygnalizatorze musimy się przed nim zatrzymać. Dlaczego? ponieważ zawsze pojawia się ona razem z czerwonym światłem które działa jak znak stop. Dlatego jak na stop-ie musimy się zatrzymać do zera i dopiero jeżeli strzałka nadal się pali, a my nie utrudnimy ruchu innym uczestnikom ruchu możemy kontynuować jazdę.

Mam nadzieję, że co nieco przybliżyłam Wam zachowanie w wyżej wymienionych sytuacjach.

Proszę o info w komentarzach czy post Wam się podoba i czy chcecie kolejne notatki o tej tematyce.
Oczywiście czekam również na Wasze pytania oraz sugestie jakie tematy poruszyć.Przeczytaj również:

36 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007