Nowy cykl !!!

18 marca 2016 36 komentarzy
        


Świat kosmetyków to moje hobby i zainteresowanie. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele tajemnic przede mną skrywa dlatego nieustannie się rozwijam i systematycznie poszerzam swoją wiedzę. Jednak jest dziedzina w której mogę śmiało stwierdzić że jestem dobra, a nawet bardzo dobra, a są to przepisy ruchu drogowego i nauka jazdy. Jest to moja praca, bzik, jak również przeznaczenie ponieważ wywodzę się z instruktorskiej rodziny dlatego styczność z tym tematem mam od najmłodszych lat. Posiadam prawo jazdy kategorii A, B, B+E, C, C+E oraz licznie ukończone kursy doskonalenia techniki jazdy jednak ciągle poszerzam swoje umiejętności nie tylko teoretyczne ale również praktyczne podążając do perfekcji. Stąd mój pomysł na nowy cykl w którym chciałabym w prosty i przyjemny sposób przypominać, uczyć a także pomagać zrozumieć chaos na drogach.
W dzisiejszym pierwszym poście omówię najczęściej popełniane błędy przez kursantów oraz kierowców.
  
1. Znak stop

I jak to z nim jest? Zatrzymujemy się przed nim, za nim? Już wyjaśniam.
Nic trudnego jeżeli mamy namalowaną linię, wtedy zatrzymujemy się przed nią i kontynuujemy jazdę po upewnieniu się, że nie wymusimy pierwszeństwa na innych uczestnikach ruchu. Ale co jeżeli linii nie ma?
Wtedy zatrzymujemy się ZA znakiem w takim miejscu z którego będziemy widzieć samochody mające pierwszeństwo oraz nie będziemy przeszkadzać im w ruchu. Pamiętajmy że zatrzymanie musi być do zera czyli koła nie mogą się toczyć nawet w ślimaczym tempie.2. Łamane pierwszeństwo- kierunkowskazy

Przyjmijmy, że poruszamy się samochodem z którego wykonane jest zdjęcie i chcemy jechać na wprost natomiast droga z pierwszeństwa skręca w prawo. Używamy wtedy kierunkowskazu? Nie! Jazda na wprost to jazda na wprost więc kierunkowskaz jest w tej sytuacji zbędny. Teraz sprawdźmy czy zrozumieliście tą zasadę. Dalej poruszamy się tym samym autem i chcemy jechać w prawo czyli drogą z pierwszeństwem, czy w tej sytuacji włączyć kierunkowskaz? Tak! Zgadza się! Będziemy używali kierunkowskazu który sygnalizuje skręt w prawo.

        


3. Strzałka warunkowa

Tutaj małe przypomnienie dla zapominalskich. Jeżeli taka strzałka zapali się na sygnalizatorze musimy się przed nim zatrzymać. Dlaczego? ponieważ zawsze pojawia się ona razem z czerwonym światłem które działa jak znak stop. Dlatego jak na stop-ie musimy się zatrzymać do zera i dopiero jeżeli strzałka nadal się pali, a my nie utrudnimy ruchu innym uczestnikom ruchu możemy kontynuować jazdę.

Mam nadzieję, że co nieco przybliżyłam Wam zachowanie w wyżej wymienionych sytuacjach.

Proszę o info w komentarzach czy post Wam się podoba i czy chcecie kolejne notatki o tej tematyce.
Oczywiście czekam również na Wasze pytania oraz sugestie jakie tematy poruszyć.Przeczytaj również:
36 komentarzy
 1. Interesujący pomysł na post :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cykl idealny dla początkujących kierowców, z chęcią będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na serię. Z chęcią będę czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny cykl :) na szczęście ja znaki i zasady po zdaniu dwóch kategorii prawa jazdy mam idealnie zapisane w pamięci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiesz... Musze chyba odświeżyć wiadomości:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Często ludzie zapomninają o części przepisów jak tylko dostaną prawo jazdy ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Chceeeeemy! Sama zdałam prawko nie dawno więc chętnie upewnię się, że wiem WSZYSTKO :D

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny pomysł na post ;) pisz dalej!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja w tym roku mam zamiar zdawać prawojazdy :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. super seria :) chętnie poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak najbardziej jestem za tym byś publikowała kolejne posty, tym bardziej że to Twoja praca i masz ogromną wiedze na ten temat :) Ja zdałam prawko w lipcu 2015 więc jestem początkującym kierowcą :) Chętnie "przypomnę" sobie teorie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny pomysł szczególnie przydatny dla osób, które będą robić prawo jazdy :)

  Zapraszam Mój Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pamiętam jak przed egzaminem szukałam nałogowo właśnie takich poprawnych wskazuwek bądź filmików w sieci :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Boże Kochana,naucz mnie jeździć bo panicznie boję się kierownicy :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Jasne, że chcemy takie posty, może w końcu wytłumaczy nam to ktoś w zrozumiałym dla kobiet języku :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Ooo jak super, że do Ciebie trafiłam. Jestem właśnie w trakcie robienia prawa jazdy i Twój nowy cykl z pewnością mi się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 17. genialny wpis, chcę więcej! I piszę to całkowicie poważnie, a wszystko dlatego, że zdaję prawo jazdy i na pewno Twój blog, Twój cykl w jakiś sposób mi to umili i ułatwi :)
  pozdrawiam, katycloset
  katy-closet.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Super! Seria na pewno przyda się tym, który borykają się lub dopiero będą z egzaminem :)Podziwiam za ilość kategorii :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Przyda się na pewno tym do egzaminu :). Ale nie oszukujmy się, czasem, gdy mamy pustą drogę i zieloną strzałkę, to zwyczajnie się nie zatrzymujemy do zera. Jednak egzamin to co innego :D!
  Pomysł na cykl super, ja miałam to szczęście, że trafiłam na genialnego instruktora, który wszystkie te sprawy wyjaśnił mi idealnie aby potem nie było niespodzianek na egzaminie, niestety słyszałam, jak inne szkoły uczyły swoich kursantów... Ludzie przejeżdżali na 4tym biegu przez torowiska, które niby są, a i tak nic tam nie jeździ. Nie zatrzymywali się na stopach itp. itd.

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajna seria ;-) jak dla mnie sytuacja nr 2 zawsze byla dla mnie dylematem :-D

  OdpowiedzUsuń
 21. Takiego tematu na blogach to jeszcze nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ale świetny pomysł! Ja własnie w tym roku chce zdawać, ale troche się boję, dlatego takie wskazówki z chęcią będę czytała :)

  OdpowiedzUsuń
 23. wiele osób jadąc prosto i tak włącza kierunkowskaz, a o nie zatrzymywaniu się przy warunkowej strzałce nie wspomnę. częste titanie za moim samochodem z tego powodu słyszane ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. Ciekawe i przydatne rady, ja jeszcze nie mam prawka więc mi się przyda <3

  OdpowiedzUsuń
 25. fajna seria :) akurat zapisuję się na egzamin z teorii, bo włąśnie skończyłam kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Niesamowicie podoba mi się pomysł! :-)

  OdpowiedzUsuń
 27. Pamiętam, jak na jazdach stałam w 'kolejce' do skrętu w prawo, zapaliła się zielona strzałka, samochody przede mną pojechały, ja dojechałam, zatrzymałam się na światłach, a gość za mną zaczął trąbić (czyżby nie zauważył wielkiej litery 'L' na dachu? ;) ). Chciałam już ruszać, ale instruktor dał mi po hamulcach, odwrócił się z wzrokiem nienawiści i dopiero pozwolił mi ruszyć. A że strzałka zgasła... ;) Pierwszy i ostatni raz widziałam go wtedy wkurzonego :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Ja nie jestem świetnym kierowcą, a z przepisów niewiele pamiętam... Zdaam egazmin na prawo jazdy chyba już ponad 7 lat temu i dopiero od około pół roku jeżdżę autem. Początek po takiej przerwie był bardzo stresujący. Chętnie będę więc takie wpisy czytała:)

  OdpowiedzUsuń
 29. Świetny pomysł na cykl, zwłaszcza że temat mi bliski bo pracuję w Starostwie jako osoba prowadząca ewidencję instruktorów i osk :D chętnie będę czytała :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Genialny pomysł na serię !!!!! Ostatnio mama odbierała mnie z dworca i już myślałyśmy, że policja chce nas zatrzymać, a okazało się że samochód za nami bo właśnie nie zatrzymał się do zera przy strzałce!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007