Truskawkowe nawilżenie / Organique

19 marca 2016
      


Trochę od producenta:

" Receptura tego naturalnego balsamu została oparta na wyjątkowych właściwościach masła Shea (Karite), wosku pszczelego i odżywczych olejów: sojowego, z awokado i pestek winogron. Jego stosowanie daje efekt długotrwałego nawilżenia i odnowy warstwy lipidowej - nawet bardzo suchej skóry. Uelastycznia i regeneruje naskórek, stymuluje komórki skóry do walki ze starzeniem. "


Masełko znajduję się w plastikowym słoiczku. Powiem szczerze, że patrząc pierwszy raz na opakowanie myślałam, że jest lepszej jakości. Nakrętka wyglądała ciężko, a kolor sugerował grube szkło. Po wzięciu do ręki byłam nico zdziwiona i zawiedziona, że to opakowanie jakich wiele czyli plastik goni plastik. Szata graficzna jest prosta, bez zbędnych ozdób. Podoba mi się jednak nie wiem czy w większej drogerii przykułaby moją uwagę .
          Konsystencja jest twarda co spowodowane jest dużą zawartością masła shea. Przed użyciem produkt musimy rozgrzać w rękach lub pod ciepłą wodą. Jest to czasochłonne i zdaję sobie sprawę, że niektóre z Was ta cecha może zniechęcić do zakupu. ( u mnie tak było)

Zapach słodki z wyłaniającą się na pierwsze miejsce truskawką. Zaletą jest, że utrzymuje się on bardzo długo na ciele.

Po użyciu skóra jest doskonale nawilżona i gładka. Muszę przyznać że zaskoczyło mnie szybkie wchłonięcie się masełka oraz nie zostawianie przez niego tłustego filmu. Dotychczas używałam jedynie Shea w czystej postaci które wchłaniało się, wchłaniało i wchłonąć nie mogło. Kolejną zaletą jest długotrwałe nawilżenie które wyczuwalne jest nawet następnego dnia. Myślę, że to masełko idealnie sprawdzi się na ostatnie chłodne dni ponieważ nawilżenie i odżywienie jest głębokie więc nie ma mowy o lubiących zimno suchych skórkach.
          Cena: 39,90 zł / 100 ml

Podsumowanie:

Pomimo doskonałych właściwości nawilżających i odżywczych po masełko więcej nie sięgnę ze względu na czasochłonną aplikację. Myślę, że rynek oferuje tak wiele produktów, że na pewno znajdę kosmetyk równie dobry który umożliwi mi również szybką aplikacje.


No właśnie,  co polecacie?Przeczytaj również:

52 komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007