Serum odżywcze / Fitomed

24 czerwca 2016Trochę od producenta:

"Serum odżywcze to luksusowy olejek, zawierający zespół witamin oraz zimnotłoczone, nierafinowane oleje roślinne odpowiednio dobrane pod względem nienasyconych kwasów tłuszczowych. W składzie serum są kwasy Omega-6, Omega-7, Omega-9, skwalen, sterole, witaminy, mikroelementy. Serum dostarcza skórze niezbędnych substancji odżywczych, potrzebnych do zdrowego funkcjonowania naskórka."Firma Fitomed to mój pewniak kosmetyczny, mogę w ciemno zamawiać ich produkty ponieważ każdy spisuje doskonale dlatego kiedy zobaczyłam w ich ofercie nowości od razu ich zapragnąłam. Moje podekscytowanie było jeszcze większe kiedy okazało się, że sera bazują na olejkach do których jak już wiecie mam ogromną słabość.

Kiedy otworzyłam paczkę moim oczom ukazał się mały, plastikowy pojemniczek zakończony aplikatorem. Początkowo niewielkie rozmiary nieco mnie zdziwiły i rozczarowały ponieważ przypominają nieco kosmetyczne próbki. Szara graficzna jest prosta i minimalistyczna czyli typowa dla marki.
Wspomniałam wcześniej o małych rozmiarach serum teraz spieszę z wyjaśnieniem. Konsystencja jest typowo olejowa, rzadka dzięki czemu wystarczy zaledwie kropla lub dwie żeby wysmarować cała twarz. 
Każda z Nas, kosmetykoholiczek cierpi na brak wolnego miejsca na półce w łazience dlatego producenci coraz częściej wychodzą na przeciw i pomniejszają rozmiary produktów do minimum. Właśnie takim mini produktem jest to serum. Mała butelka, wielka zawartość.

Zapach jest delikatny i nutą najbardziej wyczuwalną jest olej z pestek winogron. Po nałożeniu na twarz woń jest jeszcze chwilę wyczuwalna co umila dalszą pielęgnację.


Serum stosuję według zaleceń producenta czyli po niecodziennych zabiegach kosmetycznych. Najbardziej lubię nakładać produkt po peelingu. Przeważnie twarz traktuję mocnymi, oczyszczającymi zdzierakami które niekiedy lubią podrażnić cerę. Kiedy posmaruję twarz serum odżywczym skóra natychmiast przestaje być zaczerwieniona i znika uczucie ściągnięcia. Ponad to twarz staje się aksamitnie gładka i nabiera zdrowego wyglądu. Zauważyłam również że drobne niedoskonałości już następnego dnia są mniej widoczne i złagodzone. Pomimo swojej olejowej konsystencji serum wchłania się błyskawicznie nie pozostawiając tłustej warstwy. Obawiałam się również zapychania ponieważ moja tłusta cera bywa kapryśna jednak produkt nie spowodował powstawania nowych porów.
Cena: 24 zł / 15 ml
Możecie kupić TUTAJ

Podsumowanie:

Serum odżywcze to świetny kosmetyk do uzupełnienia pielęgnacji twarzy. Sprawia że cera jest odżywiona i gładka, a tym samym wygląda zdrowo i promiennie.


Stosujecie w swojej pielęgnacji jakieś serum ?
 Przeczytaj również:

28 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007