Puder mineralny City Matt / Lirene

25 września 2016Nie wyobrażam sobie makijażu bez użycia pudru. Ma on nie tylko za zadanie zmatowić moją tłustą cerę ale również utrwalić i przedłużyć trwałość malunku. Dzisiaj o pudrze mineralnym City Matt , Lirene. Czy go polubiłam przeczytacie w dalszej części. Zapraszam!


Wprowadzając do swojej oferty nowości kolorowe Lirene postawiło na klasyczne ale nie nudne opakowanie. To za sprawą wytłoczonej mozaiki która sprawia że produkt wygląda elegancko pomimo swojej prostoty.

W ofercie do wyboru są 3 odcienie kolorowe oraz wersja transparentna której posiadaczką jestem ja. Patrząc po raz pierwszy na puder nie wyróżnia się on niczym specjalnym. Jednak kiedy przyjrzałam się dokładnie dostrzegłam wiele brokatowych drobinek. Na szczęście na twarzy wyglądają one naturalnie i stapiają się z cerą. Właśnie ich zasługą jest zdrowy glow jaki uzyskujemy po nałożeniu pudru oraz brak efektu tępego i płaskiego makijażu czyli po prostu efektu maski.
Puder transparentny na ogól kojarzy mi się z białym, sypkim proszkiem. Produkt Lirene odbiega od tego kanonu i posiada delikatny, beżowy odcień. Nałożony na twarz z łatwością stapia się z wcześniej nałożonymi kosmetykami nie zmieniając ich barwy. Jest to raczej typ produktu utrwalającego aniżeli matującego. W znacznym stopniu przedłuża trwałość makijażu o 2-3 godziny. W tym czasie cera nawet tłusta się nie błyszczy, a podkład pomimo upalnych dni trwale trzyma się twarzy. Jest to typowo letni kosmetyk który sprzyja naturalnemu makijażowi nie obciążając go. Ponad to plus za stworzenie uniwersalnego produktu który sprawdzi się doskonale zarówno na suchej jak i tłustej skórze.

Lirene nie jest pierwsza marką pielęgnacyjna która zapragnęła zawojować również kolorową strefę. Jest na to miast jedną z nielicznych której eksperyment ten się udał, a oferowane kosmetyki do makijażu są warte uwagi.


Znacie kosmetyki kolorowe Lirene?
Przeczytaj również:

38 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007