Walka o piękną skórę / Earthnicity, puder mineralny

22 lutego 2017

Moje miasto jest piękne, wyjątkowe, niepowtarzalne. Tak, jestem dumną Krakowianką. Niestety moje miasto niechlubnie zaczyna słynąc ze smogu który niemal każdego dnia zatruwa życie mieszkańcom. Zanieczyszczenia nie tylko drastycznie wpływają na Nasze zdrowe ale również skórę. Jak ją chronić ? O tym już dzisiaj.
Postanowiłam! skoro powietrze truje moją cerę ja, świadoma konsumentka nie będę katować jej większą ilością chemii. Z pomocą przyszły kosmetyki mineralne. Pozbawione są one wszelkich silikonów, tłuszczy, barwników czy konserwantów. Sama natura!

Co wyróżnia je na tle innych kosmetyków kolorowych ?

Jak już wspomniałam przede wszystkim skład. Prosty, krótki i naturalny. To właśnie on gwarantuje, że produkty mineralne nie obciążają cery oraz nie zatykają porów. Nie tylko nie pogarszają stanu naszej cery ale również działają na nią zbawiennie. Mają działanie antybakteryjne, lecznice i kojące. Właśnie dlatego polecane są dla kobiet zmagających się z różnego rodzaju problemami skórnymi. Szczególnie dobrze działają na cerę problematyczną ponieważ absorbują nadmiar wydzielanego sebum oraz nie podrażniają stanów zapalnych. To tylko jedne z nielicznych korzyści które przemawiają za kosmetykami mineralnymi.
Współczesne kobiety charakteryzuje świadomość. Coraz więcej z Nas sięga po produkty naturalne tym samym gama firm oferujących produkt mineralne z dnia na dzień stale rośnie. Ja wybrałam Earthnicity Minerals London. To firma której kosmetyczne składy są w 100% naturalne, ograniczone do minimum, a do ich produkcji wykorzystywane są najbardziej wartościowe składniki. Skusiła mnie również bogata oferta w której znaleźć można nie tylko tradycyjne pudry ale również bronzery, cienie, a nawet pomadki. Niewątpliwie jest w czym przebierać.

Odcień który wybrałam to Sunrise. Posiada on ciepłe tony o żółtym zabarwieniu i doskonale nada się do jasnych cer. Zapakowany jest on w plastikowy słoiczek w którym znajduje się puszek oraz 9 gram produktu. Dominujący czarny kolor i duże logo firmy sprawia, że produkt wygląda klasycznie ale nie nudno.

Krem nawilżający i można aplikować puder. Do wyboru mamy trzy sposoby - za pomocą pędzla kabuki, zwykłego pędzla do pudru lub w połączeniu z "mokrym" kosmetykiem tworząc płynny fluid. Ja wybieram kabuki którym wykonuję koliste ruchy w kierunku żuchwy. Taka aplikacja zajmuje mi zaledwie kilka sekund oraz umożliwia dokładanie kolejnych warstw w zależności od potrzeby krycia. Puder na twarzy wygląda naturalnie, nie tworzy efektu maski ale radzi sobie z zakryciem niedoskonałości. Niejednokrotnie pomimo posiadania tłustej twarzy pomijam nakładanie dodatkowego pudru matującego ponieważ mineralny w delikatny sposób matuje moją cerę. Trwałość nie ustępuję drogeryjnym podkładom bo na twarzy puder pozostaje koło 8 godzin. Następnie stopniowo, ale równomiernie się ściera. 

Puder mineralny Earthnicity nokautuje drogeryjnych konkurentów. Przemawia za nim nie tylko natura ale również trwałość, krycie oraz brak efektu maski. 


A Wy ? Używacie kosmetyków mineralnych?Przeczytaj również:

29 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007