Zakupy z Agentką - cienie do oczu

25 marca 2017Spojrzałam do szuflady i się przelękłam. Kurzy się w niej duża, a nawet bardzo duża ilość paletek z cieniami. Te na dnie użyte maksymalnie dwa razy, kolejne lekko zdarte opakowania okazały się jednak nie moimi kolorami. Na samej górze zaledwie parę sztuk gdzie cienie powoli sięgają dna. Jak ustrzec się przed przypadkowym wyborem ? 


Swoją przygodę z makijażem oczu zaczęłam całkiem niedawno. Wcześniej wierna czarnej, graficznej kresce jak ognia unikałam cieni na swojej powiece. W przypływie dobrego humoru i nadmiaru czasu niekiedy moje oko zdobiły (teraz już wiem) nieudane malunki obowiązkowo w odcieniach brązu. 

Pewnego dnia pochłonięta przeglądaniem YouTube w poszukiwaniu inspiracji urodowych zachwycona różnorodnością makijaży postanowiłam spróbować i ja. Nie bardzo wiedząc jakie kolory pasują właśnie do moich zielonych oczu zaczęłam zgłębiać makijażową wiedzę. Po drodze zakupiłam wiele wspomnianych wyżej produktów które leżą na dnie szuflady pochłaniając miejsce i kurz. Jak się uchronić przed złym wyborem ?


1. Warto zainwestować w paletkę o dużej różnorodności kolorystycznej. Ja wybrałam Fortune Favours The Brave z MakeUp Revolution. Posiada ona, aż 30 kolorów o niewielkiej gramaturze. Znajdziecie tam zielenie, błękity, róże ale również klasyczne beże i brązy. Za sprawą paletki można eksperymentować kolorystycznie szukając odcieni w których nie tylko dobrze wyglądacie ale również dobrze się czujecie. Koszt produktu to około 50 złotych i uważam, że warto dać taką gotówkę niż zmarnować dużo większą na paletki o odcieniach które okażą się jednak nie dla Was.

2. Tanio nie znaczy źle. Na początku przygody z makijażem oka polecam sięgać po tańsze zamienniki słynnych produktów. Dopiero wtedy kiedy znajdziecie kolory w których wykonujecie większość makijaży warto zainwestować w paletki z wyższej półki. Oczywiście jakość takich palet jest dużo wyższa od ich zamienników. Na pierwsze malunki polecam jednak tanie, a sprawdzone kosmetyki z pomocą których można zdobyć wprawę nie wydając przy tym majątku.3. Wybieraj sprawdzone marki. Z pewnością przeglądacie internet w poszukiwaniu opinii podkładów, pudrów. W ten sam sposób poszukuj recenzji danych firm kosmetycznych które w ofercie mają cienie do oczu. Z doświadczenia wiem, że niekiedy paletki o podobnym przedziale cenowym dzieli ogromna różnica w jakości. Sama posiadam paletki w cenie 20 złotych które są doskonałe jak i te które nadają się jedynie do kosza.


Ile nieużywany palet zalega w waszych szufladach?Przeczytaj również:

31 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za przeczytanie recenzji.
Zachęcam do pozostawienia komentarza i obserwacji bloga :)

Jestem również na ... @dziewczynaagenta007